Strona główna1 » Znakowanie
Kategorie
Kontakt

Znakowanie

Znakujemy produkty przy użyciu następujących technik:
 

Tampodruk

 

Do przygotowania matrycy z naniesionym tuszem przykłada się miękki, silikonowy stempel zwany tamponem. Odbity na tamponie obraz przenoszony jest na znakowanie przedmiotu. Wielką zaletą tej metody jest możliwość wykonania druku na prawie każdej powierzchni, w tym nierównej i nieregularnej. 

 

Sitodruk

 Metoda ta polega na przeciskaniu farby drukarskiej przez jedwabne sito rozpięte na specjalnej ramie. Obraz powstaje dzięki temu, że farba przechodzi tylko przez wybrane, wcześniej przygotowane miejsca sita. Przy druku kolorowym, szczególnie na ciemnych podłożach zaleca się uprzednie nałożenie białego podkładu. Dzięki temu nawet na smolistej czerni uzyskuje się słoneczną tęczę. Metoda o bardzo szerokim zastosowaniu na płaskich powierzchniach np. na tekstyliach i parasolach. 

 

Grawerowanie laserowe

 

Sterowana komputerowo, precyzyjna wiązka laserowa jest w stanie w prawie każdym materiale wygrawerować nawet bardzo szczegółowe obrazy. Metoda ta zapewnia niezwykłą powtarzalność. Rezultat zależy od rodzaju grawerowanej powierzchni. Kolorowe repliki nie są możliwe. 

Druk transferowy   

 

Logo drukowane jest na papierze termicznym, następnie zaś przenoszone na artykuły za pomocą gorącej prasy. Niewątpliwą zaletą tej metody jest duża precyzja odwzorowania i trwałość kolorów. Doskonała metoda do znakowania tekstyliów i parasoli. 

 

Nadruk full kolor  UV

 

full_color

Technologia służąca do wykonywania nadruków w pełnym kolorze na różnych podłożach, w wysokiej rozdzielczości 1440 x 1200 dpi, farbami utwardzanymi promieniami UV (CMYK + biały), zapewniającymi intensywne kolory, doskonałe krycie oraz przyczepność do podłoża. 

 

Tłoczenie 

 

Logo jest wytłaczane przy pomocy stempla, dzięki zastosowania odpowiedniego nacisku i temperatury. Możliwe jest wykonanie kolorowego tłoczenia przy zastosowaniu odpowiedniej folii. Technika ta używana jest najczęściej do produktów ze skóry ekologicznej i skórzanych. 

 

Sublimacja

 Technologia znakowania stosowana głównie przy nadrukach na tekstyliach. Dany logotyp należy najpierw wydrukować na specjalnym nośniku przy użyciu odpowiednich tuszy sublimacyjnych, a następnie przenieść na powierzchnię przedmiotu za pomocą specjalnej prasy. Naniesione w ten sposób logo jest trwałe i odporne na pranie i czynniki chemiczne. Metodą sublimacji znakujemy na jasnych powierzchniach.

 

Doming - naklejki 3D

 

T

Wydrukowaną nalepkę zalewa się syntetyczną żywicą, która nadaje obrazowi umieszczonemu na nalepce trójwymiarowy efekt. Warstwa żywicy chroni logo, dzięki czemu zachowuje ono na długo swoje barwy i jest odporne na uszkodzenia. Wypukła plakietka jest idealna do reklamy na płaskich, szorstkich i twardych materiałów, np. na uchwytach parasoli. 
HaftCyfrowo kontrolowany proces, w którym komputer steruje igłą i nicią haftując powierzchnię. W procesie haftowania może być wykorzystane do 10 kolorów. Ta wyraźna i trwała forma znakowania może być użyta na wszystkich tekstyliach. Do kalkulacji musi zostać dostarczone logo. Koszt jest zależny od ilości szwów. 

 


Przejdź do strony głównej